Fulltecknat program i Sverige!
- Christina Schollin

- 22 maj 2019
- 2 min läsning
Sedan jag kom hem till Sverige har det varit - minst sagt - fulltecknat program! Varje dag har varit inbokat med något av alla projekt jag har på gång!

Dag 1: Som jag skrev i förra bloggen så hämtades vi på Arlanda, Hans och jag, och blev hemskjutsade i en rosa
Porsche, Wahlgrens värld filmade detta celebra tillfälle!

Film- Teamet följde även med oss hem och filmade i vårt hus där allt julpynt fanns kvar eftersom vi åkte till Spanien dagarna efter jul och inte hann plocka ner allt.

Dag 2: Fotografering i studio hos Peter Knutsson. Älskade ex-svärdottern Jessica sminkade.

Jag blir alltid så glad när Jessica sminkar mig, för hon gör mig så fin!

Och Peter Knutsson tar sååå bra bilder!

...............Eller hur????? De bilder som togs ska ni få se fler av senare - dom kommer att användas inför lanseringen av min kommande BOK!

Dag 3: "Synkar" för Wahlgrens värld hemma hos Pernilla. Dino och Sammy ville vara med och gosa. Sååå gulligt!

Dag 4 och 5 ägnade jag åt att packa upp allt som tagits hem från Spanien och att vara hos barnbarnen Colin och Linn eftersom både Linus och Jessica är borta.

Dag 6: Inspelning av humorsketch till Mamma-galan, som direktsänds nu på söndag. (Mors dag) . Olika scener , som var roliga att göra.


Tobias Persson spelade min son - och det var en ny och trevlig bekantskap!


Se oss i "Mamma-galan" på söndag - som leds av Pernilla och Sofia.Dag 7: Tog jag tåget tills Göteborg - checkade in på Clarion
Hotell Post, fick en underbar massage där och

.....................packade upp och provade olika plagg som kommer från Klingel.

......... Valde detta set för kvällens middag på restaurang Pigalle ........

..................... med Linus. (Min RIKTIGE son!) Såååå fint att få litet egentid med min yngste son!

Linus är i Göteborg för att repetera "Den osalige" som har premiär i Juli. Dag 8: Eftersom jag haft ett samarbete med Klingel så blev jag inbjuden till Göteborg och till 15-års-Jubiléet på ett hotell där.

Dagens outfit ur Klingel-sortimentet: Vita byxor, vit blus med blommor och en härlig färgglad kavaj att ha på mig på Klingel-eventet.


Åhh så mycket snyggt jag hittade bland den nya kollektionen !!!


TACK till Janna och Josefine för ett väl genomfört Jubileum . Och till alla andra trevliga Klingel-medarbetare som var med!




Nu sitter jag på tåget från Göteborg till Stockholm. Och förbereder mig för den kommande veckan, som kommer att bli nog så innehållsrik! Följer ni mig???? Glada hälsningar Christina



Kommentarer