Love Yourself Dag 4: Playa-dag + avskedsmiddag.
- Christina Schollin

- 15 maj 2015
- 1 min läsning
Love Yourself Dag 4: Härlig playa-dag med sol och bad, shopping av strandklänningar och lunch på stranden: take-away paella från Ayos!
Härliga strandklänningar inhandlades av tjejerna!
Försäljaren demonstrerade hur man kunde knyta plaggen på många olika sätt!
Även jag tyckte att dessa 4 sköna klänningar platsade i min sommargarderob i Nerja!
Lunchen i dag intogs på stranden.

Paella från Ayos är ett måste när man är i Nerja!

Inte precis klädd för stranden - men eftersom det var sista dagen, så ville jag ha den fina "Love Yourself-tröjan som jag fått !
Massage på stranden blev det också! Något som jag alltid också tar när vi tillbringar en dag på playan.Så var det dags att klä om till avskedsmiddagen - och prova de kläder som inhandlats i en av Nerjas otaliga boutiquer!
Det blev ett par selfies!
Dagens outfit: blus, sköna byxor och skor från samma boutique i Nerja.Avskedsmiddagen intogs på Pepe Rico, som ägs av en väninna till mig: Eva Linell.


Det blev en kväll med mycket skratt och prat och glädje, där alla enades om att ses igen - kanske i Nerja redan i höst på Love Yourself-resa!!
"Kärntruppen" tackade deltagarna för deras entusiasm och glädje!
..... och var själva sååå glada över ett lyckat arrangemang!Själv säger jag ett stort TACK till dessa två fantastiska tjejer: Marianne och Helena som genomfört allting på ett otroligt fint sätt - och för att jag fick vara med på denna upplevelse-trip i mitt Nerja!





















Kommentarer